Projekt Bushy Park

Klamka zapadła - projekt Bushy Park zostanie wreszcie zrealizowany ;-)

Pod koniec października lecimy do Londynu - w wiadomym celu!

Historia parkrun zaczęła się właśnie w Bushy Park. To właśnie tutaj 2 października 2004 roku pierwszy raz na świecie w ramach parkrun 13 osób pokonało trasę 5 km (słownie: trzynaście osób!!!). Teraz - po dwunastu latach ciągłego rozwoju - co sobotę trasę Bushy pokonuje tysiąc biegaczy! Towarzyszy im nawet pięćdziesięciu wolontariuszy, albo i więcej. Z tych osób na pierwszym biegu, obecnie są to dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie w każdą sobotę.

Przez te 12 lat odbyło się aż 641 edycji biegu, rekord frekwencji wynosi aż 1.705 osób na mecie! Rekordy trasy to 13:48 panów oraz 15:58 pań. Te liczby robią wrażenie.

Biorąc udział w biegu na pewno podpatrzymy, jak radzić sobie z taką liczbą biegaczy na mecie.

Najważniejsze jednak, że liczy się dobra zabawa, świetne towarzystwo i miła atmosfera. Te trzy dni w Londynie mają naładować akumulatory na wszystkie jesienne i zimowe miesiące ;-)

Na razie udało się ustrzelić bilety na trasie Poznań - Londyn Luton - Poznań w cenie 208 zł od osoby, więc wychodzi tylko jakaś stówka w jedną stronę. Czasem taksówka na lotnisko w Poznaniu potrafi kosztować więcej tam i z powrotem ;-)

Tak wyglądał start Bushy parkrun tydzień temu:


Póki co można pomarzyć o Bushy, a już jutro mamy parkrun Poznań, gdzie uszykowaliśmy dla biegaczy ot takie małe coś na mecie ;-)


Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM