parkrun Poznań #214W ostatnią sobotę rano pobiegłem parkrun Poznań # 214. W biegu wzięło udział tym razem 205 osób, co oznacza, że drugi raz z rzędu przekroczyliśmy granicę 200 osób na mecie ;-) Ze swojej strony dostarczyłem na parkrun maliny oraz winogrona, które szybko znikły, musiały więc smakować.

Biegło się dosyć ciężko, pogoda nie do końca była idealna do biegania - za gorąco. Biegłem bez jakiegokolwiek sprzętu, zegarka itp. Dopiero na mecie widząc zegar odmierzający czas wiedziałem, że wybiegałem fajny czas - 19:23. Jest to mój NEW PB na Poznań parkrun, więc mogę być zadowolony ;-) Dało to 13 miejsce na 205 osób - wysoki poziom!

Pełne wyniki tutaj.Relacja z biegu Grzegorza Tomaszewskiego:

Kolejny bieg parkrun Poznań z frekwencją ponad 200 biegaczy!

Już drugi raz z rzędu przekroczyliśmy liczbę 200 osób na parkrun na Cytadeli. Precyzując, bieg parkrun Poznań #214 ukończyło 205 biegaczy. To kolejny raz najwyższa frekwencja ze wszystkich 38 lokalizacji parkrun Polska. Dziękujemy i liczymy na łamanie kolejnych granic, miejsca na Cytadeli na pewno wystarczy. =D

Pierwszy raz na Cytadeli pobiegło z nami 21 osób. Mamy nadzieję, że się podobało i liczymy na waszą stałą obecność w sobotnie poranki. Życiówek nabiegaliście dzisiaj 37, gratulacje.

Odwiedziła nas liczna grupa naszych regularnych gości z Hull parkrun. Thanks guys, it’s great to see so many of you regularly visiting parkrun Poznan. We hope you’ve enjoyed our parkrun as usual and see you in Park Cytadela soon again.

Ponadto mieliśmy gości z Fulham Palace parkrun,Chelmsford Central parkrun oraz parkrun Warszawa-Praga. Dajcie znać, czy podobała wam się trasa oraz atmosfera na naszym parkrun i zapraszamy ponownie.

Pięćdziesiąty bieg świętowali dzisiaj Przemysław Orzech i Krzysztof Mariański. Gratulujemy wytrwałości i życzymy setki najpóźniej za rok.

Po biegu rozlosowaliśmy osiem darmowych lekcji pływania ufundowanych przez Szkoła Pływania Balans - Aleksandra Janus. Życzymy wam miłego pluskania. Oczywiście Aleksandra zaprasza na kursy wszystkich chętnych parkrunnerów, kontakt do niej znajdziecie na fanpage’u szkoły.

Na mecie czekała na was woda, były także owoce dostarczone przez Roberta. Dziękujemy również Ilonie, Jagodzie i Antkowi za zorganizowanie punktu nawadniania przy czołgach, co przy gorącej pogodzie dla wielu z was było zapewne zbawienne i pozwoliło nabrać nowych sił na ładny finisz.

Pierwsze panie na mecie wpadały z niewielką różnicą sekundową:

1. Małgorzata WAWRZYNIAK - niezrzeszona - 21:24
2. Patrycja KOŁECKA - Piątkowo na Biegowo - 21:31
3. Agnieszka KIJAK - niezrzeszona - 21:45.

U panów mieliśmy najpierw samotnego długodystansowca, natomiast walka była o drugą i trzecią pozycję:

1. Dariusz JANKOWSKI - niezrzeszony - 16:59
2. Krzysztof SZULC - niezrzeszony - 18:14
3. Sławek KONIECZNY - niezrzeszony - 18:18.

Dzisiaj chcieliśmy zwrócić waszą uwagę na jeszcze jedną parkrunnową klasyfikację, czyli wyniki wg współczynnika wieku. Znajdziecie je w mailach oraz w wynikach na naszej stronie. Współczynnik wieku bierze pod uwagę Twój rezultat oraz najlepszy rezultat uzyskany na dystansie 5 km dla danej płci oraz wieku i na tej podstawie wylicza współczynnik wyrażony w procentach (czyli np. współczynnik wieku na poziomie 73% oznacza, że twój rezultat to 73% najlepszego wyniku osiągniętego na świecie na 5 km w ramach tej samej płci oraz kategorii wiekowej). I tak dzisiaj najlepsze wyniki wg współczynnika wieku osiągnęli:

1. Janusz SZYMAŃSKI (VM65-69) - 81.33% - 20:37 (27 w klasyfikacji open)
2. Dariusz JANKOWSKI (SM20-24) - 75.96% - 16:59 (1 w klasyfikacji open)
3. Marek PAWŁOWSKI (VM50-54) - 75.93% - 19:44 (18 w klasyfikacji open).

Na koniec wielkie podziękowania dla naszych dzisiejszych wolontariuszy:

Antoni TOMASZEWSKI • Barbara DZIKOWSKA • Dominik PIASKOWSKI • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Ilona TOMASZEWSKA • Jagoda ROSZYK • Michał EGLER • Przemysław ROSIŃSKI • Robert WALCZAK • Sławka KRENZ • Weronika DZIKOWSKA

Do zobaczenia za tydzień na parkrun Poznań #215!

PS. Obserwujcie uważnie naszego fanpage'a, bo wkrótce zdradzimy wam jakie wyzwanie - niespodziankę przygotowaliśmy dla poznańskich parkrunnerów na całą biegową jesień.

Zobacz także

0 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM