parkrun Poznań

Wczoraj w sobotę po raz kolejny poprowadziłem bieg z cyklu parkrun Poznań. Pogoda i atmosfera jak zwykle dopisały - zgodnie ze staropolskim przysłowiem "It never rains on a parkrun day". I faktycznie rano było w porządku, a wieczorem już padał deszczyk ;-)Poniższe zdjęcia nie są co prawda z wczoraj, tylko sprzed dwóch tygodni - ale można się uśmiechnąć przypominając sobie imprezę ;-) Ja, Sławka i same dzieciaki!

Wolontariusze w pełnej krasie - w oczekiwaniu na pierwszych biegaczy na mecie ;-) 
Jest i Ignacy.Ani się obejrzeliśmy, a tu kolejna sobota i kolejny parkrun za nami. :)
Mimo chłodnego poranka, na Cytadeli stawiło się 136 biegaczy. Przed startem dyrektor dzisiejszego biegu Robert przypomniał o tym, by po przekroczeniu linii mety pamiętać o odebraniu tokena od wolontariuszy. Niestety często się zdarza, że biegacze z pełną prędkością mijają linię mety, nie odbierając tokena, co powoduje duże zamieszanie na mecie i potem w wynikach, a nie zawsze jest na tyle dużo wolontariuszy, by skierować jedną osobę do tzw. koordynowania tunelu mety. ;)
Przy skanowaniu czekała na wszystkich niespodzianka - pyszne ciastka ufundowane przez Roberta, a rozdawane przez jego syna Ignacego. Pierwszymi panami, którzy załapali się na ten pyszny poczęstunek byli:
1. Dariusz JANKOWSKI 16:55,
2. Adrian GRACZYK 17:19,
3. Kamil Jan SÓJKA 17:33.
Natomiast pierwszymi paniami, które miały okazję spróbować ciastek były:
1. Katarzyna PASTWA 20:57,
2. Małgorzata WAWRZYNIAK 21:27,
3. Joanna KNIAT 22:18.
Mieliśmy dzisiaj 8 debiutantów, w tym gościa z parkrun Warszawa-Praga, ale gościem z najodleglejszej lokalizacji był Gordon WILSON z Worsley Woods parkrun (Manchester). Gordon - wpadaj częściej. :)
31 biegaczy poprawiło dzisiaj swoje PB, wielkie gratulacje.
Olbrzymie dzięki dla wolontariuszy, bez których nie dalibyśmy radę przeprowadzić biegu:
Beata MAJEWSKA • Grzegorz Piotr TOMASZEWSKI • Juliusz BYCZYK • Marta ZIELIŃSKA • Martyna NIEDZIELSKA • Paweł ZIĘTARSKI • Robert WALCZAK
Ani się obejrzymy, a będzie kolejna sobota i kolejny parkrun... do zobaczenia. :)
Autor: Grzegorz Piotr Tomaszewski

Zobacz także

3 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM