Narty biegowe 2016

Zima w pełni, więc powoli trzeba myśleć o rozpoczęciu sezonu na nartach biegowych. Na razie niestety warunki pogodowe w Poznaniu uniemożliwiają jakikolwiek trening w tym zakresie, w zeszły weekend trochę popadało śniegu, ale błyskawicznie się on roztopił, pozamarzało i chyba tylko najwięksi twardziele trochę skorzystali ;-)

W górach niestety do tej pory warunki narciarskie dla biegaczy były bardzo słabe, w Jakuszycach leżało mało śniegu. W tym roku nie pojechałem na Jizerską 50 do Liberca w Czechach, pierwszy raz od bodajże 5 lat. I to była chyba dobra decyzja, bo z tego co czytam, to impreza nie była do końca udana. Brakowało śniegu, organizatorzy walczyli do upadłego, żeby impreza w ogóle się odbyła i w efekcie usypano pętlę mającą niecałe 4 km, biegacze poza elitą pokonywali tylko 4 pętle, więc zamiast 50 km bieg odbywał się na zaledwie 16 km... Poza tym żeby rozładować tłumy na trasie, biegacze byli puszczani falami bodajże po 400 osób, a ostatnie fale biegły w ciemnościach po kompletnie zniszczonej trasie...

Na szczęście w zasadzie od wczoraj pogoda ze śniegiem okazała się łaskawsza i w Jakuszycach mocno pada śnieg, co widać na zdjęciach. Ratraki ruszyły na trasy, ubijając biały puch i wyciskając ślad do klasyka.

Ja rozpocznę sezon już niedługo, na biegówki wybieram się tak jak rok temu do Polanicy Zdrój, gdzie przez tydzień będę miał możliwość pojeździć np. na Jamrozowej Polanie w Dusznikach Zdroju, albo na Przełęczy Spalona. W Dusznikach warunki są bardzo dobre z uwagi na sztuczne naśnieżanie, mam nadzieję, że w Spalonej dużo nasypało i będzie można tam pojeździć.

Trzeba w końcu się rozgrzać przed jubileuszowym - 40 - Biegiem Piastów, w którym będę brał udział w pierwszy weekend marca!!!

Zobacz także

2 komentarzy

 1. I jak podsumowanie sezonu 2016? Pobiegane czy nie ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie że pobiegane!!! Bieg Piastów 2016 zakończony pełnym sukcesem ;-) Trzy starty i trzy świetne zawody. Będzie opis szczegółowy, dopiero co wróciłem do domu ;-)

   Usuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM