Szukasz mieszkania? Może skusisz się na to....

Należąca do jednego z najbogatszych Polaków rezydencja Sowiniec pod Mosiną została wystawiona na sprzedaż za... 50 mln euro.

Z całą pewnością jest to jedna z najbardziej okazałych polskich rezydencji. Do czasu wystawienia jej na sprzedaż, niewiele osób miało świadomość tego, co dzieje się za wysokimi murami w podpoznańskim Sowińcu. 279 hektarowy park, pałac o powierzchni ponad 3000 metrów, 14 sypialni, 24 łazienki, kryty basen, kryty kort tenisowy, stajnia i drużyna polo. Wszystko to zostało wystawione na sprzedaż poprzez agencję Sotheby's Real Estate, międzynarodową agencję zajmującą się luksusowymi nieruchomościami, na jakie pozwolić mogą sobie tylko nieliczni. Rozmach rezydencji Sowiniec ustępuje tylko nielicznym ofertom zagranicznym tej agencji. Cena tej nieruchomości to 50 mln euro, czyli ponad 200 mln złotych.

Warto obejrzeć zdjęcia, jak mieszkają obecni królowie!!!

Jest to całkiem niedaleko od Poznania, mijając Luboń i Puszczykowo dojeżdżamy do Mosiny, skręcamy w lewo i nad Wartą już jesteśmy na miejscu ;-) Hyc przez Wartę i już jesteśmy w Rogalinie.

Najlepsze, że przepych tej rezydencji jest tak wielki, że tam nic nie może być "normalne". Rozumiem że gość zapragnął mieć własny basen. No to bym zrobił powiedzmy nawet 25-metrowy, z torami. Ale nie - tutaj musi być na bogato ;-) Rzymskie łaźnie, rzeźby na ścianach i marmurowe posadzki ;-) I tak z wszystkim, nawet kort tenisowy jest jakby starodawny, z drewna. Chciałbym to kiedyś odwiedzić.


Zobacz także

8 komentarzy

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze przyznać po tych zdjęciach że to są prawdziwe pałace:) Moje mieszkanie znalazłem dzięki https://highlevelestate.pl i tak naprawdę jestem z niego bardzo zadowolony. Jestem zdania, że lepiej takie rzeczy zlecić firmie która ma o tym pojęcie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardziej bym powiedział, że to jest pałac a nie mieszkanie i naprawdę mi się bardzo podoba. Przecież chyba każdy z nas chciałby chociaż noc spędzić w takich warunkach i z pewnością czułby się bardzo komfortowo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie - bardziej pałac niż mieszkanie i chyba raczej zdecydowana mniejszość chciałaby w takim miejscu mieszkać. Ja nie jestem w ogóle fanką takich miejsc, ale za to bardzo lubię nowoczesność, tym też właśnie urzekł mnie projekt dewelopera https://vantage-sa.pl/mieszkania-z-garazem-wroclaw/

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie posiadłość piękna i zarazem gigantyczna, ale ja nie wiem czy bym był w stanie się w niej odnaleźć. Jak miałem okazję nabywać moje mieszkanie bezpośrednio od https://www.eurostyl.com.pl/ to byłem już wtedy przekonany, że jest to najlepszy wybór. Teraz mogę śmiało powiedzieć - tak to był bardzo mądry wybór.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdybym miał mieszkać w takich pałacach to chyba nie odnalazłabym się przez pierwsze tygodnie. Zresztą mi odpowiada bardzo moje mieszkanie, z którego nawet nie zamierzam się ruszać. Kupiłem je po przeczytaniu https://cuk.pl/porady/ubezpieczenie-nieruchomosci-pod-kredyt i teraz wiem, że ubezpieczenie pod kredyt to jedno z wyjść.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę świetnie napisane. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdyby mnie tylko było stać to na pewno bym się skusiła na taką nieruchomość. Na tą chwilę jestem na etapie remontu mojego mieszkania i fajnie, że firma https://www.wawerbud.pl/ przeprowadza wszystkie prace remontowe. Teraz wiem, że będą one wykonane z najwyższą starannością.

  OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM