Bieg Powstania Wielkopolskiego

Jak pewnie większość czytelników wie, od kilku miesięcy latam za organizacją I Biegu Powstania Wielkopolskiego, który organizujemy w ramach parkrun Poznań w dniu 27 grudnia 2015 r. (niedziela), start o godzinie 9:00 na poznańskiej Cytadeli. Na dziś już 1.124 osoby zaznaczyły na fejsie swoją obecność!!! Wszelkie szczegóły znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/events/1044475172250118/

oraz

www.biegpowstaniawielkopolskiego.eu

Przypomnę tylko, że na naszym biegu - który jest całkowicie darmowy - będą piękne drewniane pamiątkowe medale (aż 500), mnóstwo pięknych pamiątkowych pucharów (aż 40), przygotowałem 1.400 pamiątkowych numerów startowych, przygotowałem aparaturę pomiarową do zmierzenia czasu dla tysiąca biegaczy i nordic-walkerów. Będzie ciepła herbata i poczęstunek. Start oznajmi wystrzał z pamiątkowej armaty, będą pokazy konne, trasa będzie udekorowana historycznie. Mamy też sporo nagród do rozlosowania, w tym 6 par markowych słuchawek Jabra, 10 kalendarzy na 2016 rok, voucher na wypożyczenie kamery sportowej na weekend marki go-pro. Będą też członkowie grup rekonstrukcyjnych przebrani za ówczesnych żołnierzy.

Jak na razie wszystko idzie super. Byłem już w kilku stacjach radiowych promować bieg i parkrun, napisali o nas w kilku gazetach. Otrzymaliśmy też honorowe patronaty od Prezydenta Miasta Poznania, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewody Wielkopolskiego.

Sporym zaskoczeniem dla nas było pojawienie się całkiem niedawno - pod koniec listopada - informacji, że zupełnie inna ekipa organizuje bieg o identycznej nazwie, który ma się odbyć w centrum Poznania ale o godzinie 16.40. Przypomnę, że pod koniec grudnia słońce zachodzi jakąś godzinę wcześniej, więc już będzie całkiem ciemno. Ma to swój urok, ale nie wiem czy oni to przewidzieli ;-) Poza tym bieg jest zupełnie inny od naszego - komercyjny, z niezwykle wysokim wpisowym (obecnie nawet 65 zł), dystans to 10 km - chyba najdroższa dyszka w Polsce.

Oczywiście każdy może sobie organizować takie biegi na jakie ma ochotę, każdy też może biegać gdzie chce i nic mi do tego. Problem jednak w tym, że ci organizatorzy nazwali swój bieg identycznie jak nasz, poza tym rzekomo organizują bieg od marca, a ujawnili to dopiero pod koniec listopada. Problem w tym, że nie uznali za zasadne nawet odezwać się do mnie, porozmawiać, cokolwiek, połączyć siły, jak się odróżnić, może zmienić nazwę (my albo oni), żeby nie wprowadzać w błąd. Oni woleli robić swoje i po swojemu.

A kiedy uprzejmie im zwróciłem uwagę, żeby nie pisali u siebie, że są "jedynym takim biegiem" (no bo nie są skoro nasz też jest ;-) to mi odpisali, że jestem złodziejem pomysłów oraz jest to "podłość". Potem rozumnie wykasowali cały wątek z tymi niesnaskami, ale i tak niesmak pozostał.

A co się dzisiaj okazuje? Ludzie jakoś tłumnie do nich nie walą. Dzisiaj na liście startowej mają tylko 180 zapisanych osób. Do biegu zostały tylko 3 tygodnie, więc to bardzo słabo. Jak na bieg w centrum miasta jest to jak na razie żenująca frekwencja.

Dla porównania - Maniacka Dziesiątka odbędzie się 19 marca 2016 r., a więc jeszcze sporo czasu zostało. Zapisy zostały uruchomione dopiero kilka dni temu i raptem w ciągu 1,5 dnia (!!!) limit zapisów 5.000 osób został wyczerpany!!! A cena wpisowego podobna, trasa nawet lepsza 27 grudnia bo po centrum miasta, pakiet rzekomo bogatszy... A jakoś ludzie do nich nie walą drzwiami i oknami.

A co się dzisiaj okazuje? Otóż organizatorzy wydają pieniądze sponsorów albo z wpisowych na... płatne reklamy!!! Jest to chyba jedyny w Polsce taki bieg, który by musiał korzystać z płatnych reklam w internecie, żeby zwrócić na siebie uwagę.... A reklamy takie nie są tanie!

Zatem drogi biegaczu - możesz biegać gdzie tylko chcesz i u kogo chcesz i nic mi do tego. Ale lepiej przemyśl dwa razy zanim wpłacisz wysokie wpisowe na bieg - czy chcesz żeby Twoje pieniądze zostały przeznaczone na reklamy na fejsie oraz w google??? Naprawdę żenujące - szkoda pieniędzy!

Oto dowody:
Powiem krótko - ja przepraszam, ale jeżeli organizator woli wydawać budżet biegu na płatne reklamy, zamiast ufundować nagrody dla biegaczy albo bogatszy pakiet, to mi się to nie podoba i tyle.

Zapraszam na nasz bieg - jest bezpłatny i nigdzie nie musimy się reklamować, żeby zrobić świetną imprezę!!!Zobacz także

2 komentarzy

  1. Możliwe, że ten drugi bieg się nie odbędzie bo w regulaminie jest taki zapis

    5. Ustala się limit uczestników na 800 osób. Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania Biegu, gdyby ilość zgłoszeń nie przekroczyła 300. W takim wypadku opłaty startowe zostałyby zwrócone niezwłocznie.

    Póki co liczba zgłoszeń nie przekroczyła 300 osób, a mało kto będzie skłonny zapłacić 65 PLN za bieg na 10km w dodatku bez żadnej infrastruktury typu szatnie, prysznice i toalety ;-)

    OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM