Parkrun 28 listopada 2015 r.

Dzisiaj przywitała nas już piękna zimowa pogoda, świeciło słońce a termometr pokazywał minus 1 stopień. Na mecie zameldowało się 108 biegaczy. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc przy organizacji biegu. Możliwie prędko po biegu wyniki zostały wprowadzone do systemu.
A już za tydzień Mikołajki!!!


Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy akcję ze zbiórką prezentów dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka. Robimy wszystko identycznie jak rok temu, wtedy się super sprawdziło. Z tą różnicą, że tym razem dla innego Domu. Byliśmy tam wczoraj w odwiedzinach i żeby ustalić szczegóły zbiórki.
Szefuje tam głowa rodziny Pan Mariusz Łukasik z żoną oraz babcią zajmują się dziewięciorgiem dzieci: Krystian 5 lat, Kamila (siostra Krystiana) 6 lat, Marika 7 lat, Ania 9 lat, Kamil 10 lat , Krystian 10 lat, Daniel 13 lat, Bartek 16 lat, Adrian 17 lat. Jedno z dzieci jest niepełnosprawne.
Najważniejsze potrzeby to zabawki dla dzieci, ubrania na zimę np. czapki, rękawiczki, słodycze to wiadomo, do tego środki czystości (mydło, szampony dla dzieci). Od innych darczyńców otrzymali mnóstwo kredek i pluszaków, więc tych rzeczy już nie potrzeba.
Mieszkanie znajduje się na 3 piętrze w kamienicy tuż obok Kupca Poznańskiego. Czasu mamy mało, bo to już za tydzień. Dlatego proszę o pomoc i wsparcie wszystkich biegających gorących serc. Znowu możemy dać komuś trochę radości. Czy może być coś wspanialszego, co możemy zrobić? Jest szansa, że przyjdą za tydzień na parkrun z dzieciakami. Dwójka najstarszych już biegała – w Szpocie nad Maltą, więc dadzą radę.
To jak, możemy na Was liczyć? W zeszłym roku akcja zakończyła się wielkim sukcesem. W tym roku wypadałoby chyba jeszcze lepiej, bo gorzej, lub nawet tak samo, chyba już nam nie wypada. To jak, zbieramy i biegamy? Zrobimy znowu coś wielkiego dla kogoś innego? Czy może być coś piękniejszego? Zróbmy za tydzień parkrun z gatunku tych rekordowych. Nie dla nas, ale dla kogoś innego. A dzieci… Jak to ktoś kiedyś powiedział: „wszystkie dzieci są nasze”. Dajmy na to dowód w przyszłą sobotę!

Zobacz także

1 komentarzy

  1. To bylo możliwie prędko? Wyniki zostały wprowadzone expressowo :-)
    R

    OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM