II Marceliński Bieg Jesienny

Dzisiaj sprawdzona i lubiana ekipa biegi.wlkp zorganizowała II Marceliński Bieg Jesienny, w którym wziąłem również udział. Ten sam organizator przygotował np. zeszłotygodniowy Olszak Półmaraton, czy pamiętny Pamiątkowski Jabłecznik.

Trasa biegu była wyznaczona po Lasku Marcelińskim nieopodal stadionu Lecha i miała liczyć 12 km - dwie pętle poprowadzone po ścieżkach leśnych. Ostatecznie trasa miała nieco mniej, ok. 11,2 km, ale za to czterokrotnie podbiegaliśmy pod górkę i z górki. Zgodnie z zapowiedzią biegłem dzisiaj raczej rekreacyjnie, bez ciśnięcia z zaciśniętymi zębami ;-) Ruszyliśmy na trasę dokładnie o godzinie 13:00. Co ciekawe, prawie w tym samym miejscu odbywał się nieco wcześniej również jakiś inny bieg - wyglądało to na jakąś prywatną zamkniętą imprezę, potem w necie doczytałem, że 36 osób biegało na 50 km z okazji czyichś 50 urodzin ;-) Fajny pomysł, tylko nie dogadali się, że dwie imprezy w odległości kilkunastu metrów to nie jest dobre rozwiązanie? Dobrze że tamci wcześniej skończyli, chociaż na trasie ponoć jeszcze kilka osób można było spotkać biegnących w drugą stronę, w kilku miejscach widziałem też inne strzałki kierunkowe gdzie biec. Ale ostatecznie w niczym to nie przeszkadzało.

Efekt to 38 miejsce na 301 osób, a więc całkiem fajnie.

Impreza zorganizowana wzorowo, profesjonalnie zmierzony czas, malowniczo poprowadzona trasa, a na koniec bogaty bufet w postaci pomarańczy, drożdżówek. No i najważniejsze - cel charytatywny jakim była zbiórka pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki. Wrzuciłem całkiem spore co nieco do puszki, dzięki czemu mogliśmy zjeść pysznych ciast i wypieków i wypić gorącej herbaty. Mam nadzieję, że los będzie łaskawy i dziewczynka wyzdrowieje!!! Trzymam kciuki za nią i za jej powrót do pełni zdrowia.

Pełne wyniki biegu można znaleźć tutaj.


Zobacz także

2 komentarzy

  1. Dogadali się... chyba. Organizatorzy obu imprez z tego samego klubu... Ale to pierwszy wypadek, że 2 imprezy odbywały się prawie równocześnie w tym samym miejscu...


    michu77

    OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM