On wróciłJakiś czas temu przeczytałem książkę pod tytułem "On wrócił", którą napisał Timur Vermes. Przez wiele miesięcy książka ta była bestsellerem m.in. w Niemczech - sprzedano tam ponad 700 tysięcy egzemplarzy.

W 2011 roku w Berlinie niespodziewanie pojawia się Adolf Hitler, który w tajemniczych okolicznościach budzi się na jednej z miejskich ławek wśród całkiem obcej dla siebie rzeczywistości rządzonych przez Angelę Merkel zjednoczonych Niemiec. Początkowo uznany za wariata, stopniowo zaczyna budzić coraz wieksze zainteresowanie. Robi furorę w mediach jako wyjątkowo wytrwały aktor-komik. Coraz popularniejszy Führer z czasem zdobywa pewne wpływy polityczne i przekonuje do siebie pokaźną część narodu niemieckiego. Czy oznacza to, że makabra Trzeciej Rzeczy mogłaby się powtórzyć w dzisiejszym świecie?

Książka ta jest fantastycznie napisana, i jest bardzo niepokojąca. Wciągająca lektura i dająca do myślenia!

Dzisiaj - 8 października 2015 r. - premierę ma niemiecki film nakręcony na podstawie tej książki. Obejrzyj oficjalny trailer:Nie wiem czy i kiedy film wejdzie do polskich kin, ale jak tylko się to stanie, trzeba będzie się wybrać do kina.

Warto też przeczytać artykuł z dzisiejszej Wyborczej na ten temat:

Wpuścił Hitlera między zwykłych Niemców. Zobacz, jak zareagowali ludzie.

Zobacz także

0 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM