II. Uniwersytecka Zadyszka za nami

Niedaleko mojego domu odbył się dzisiaj drugi bieg pod nazwą Uniwersytecka Zadyszka. Dystanse do wyboru to 5 km i 10 km oraz 5 km nordic walking.


W piątek odpoczywałem przed biegiem, ale niewiele to dało z uwagi na ciężkie treningi w tym tygodniu. Wystarczy powiedzieć że od zeszłego weekendu i trzech mocnych startów dzień po dniu (3 km, 5 km, 10 km) codziennie ciężko trenowałem: dwa razy basen po 2.000 m kraulem, raz rower 40 km po szosie z prędkością ok 30 km/h. W czwartek do późnego wieczoru ponad 2 godziny latałem za piłką na sali ;-) Krótko mówiąc czułem się dzisiaj od rana średnio, cały połamany, noga nie podawała.

Pierwsze okrążenie przebiegłem w 21:25, więc niestety słabizna. Wiedziałem już że o dobrym wyniku mogę zapomnieć, więc postanowiłem pobiec na tyle mocno drugie kółko na ile będę w stanie, bardziej dla przyjemności niż na jakiś wielki wynik.

Całość wyszła całkiem przyzwoicie: 44:25 netto. Dało mi to 19. miejsce na 300. zawodników. Pełne wyniki są tutaj. Fajnie bo w kategorii wiekowej M30 dało mi to 4. miejsce.

Oprawa biegu, jak na tak liczną grupę sponsorów (PZU, Pepsi, mnóstwo mniejszych firm) była niestety wyjątkowo biedna. W porównaniu do biegu np. w Łodzi to nie było praktycznie nic. Tak czy siak więc z rodziną dosyć szybko poszliśmy na spacer dookoła z powrotem do domu.

Trasa biegu była dosyć ciężka - mnóstwo piachu, żwiru, trochę podbiegów i zbiegów. W zeszłym roku trasa prowadziła bardziej po lesie i była według mnie przyjemniejsza. Pogoda dzisiaj też była wspaniała, tyle że na szybkie bieganie było stanowczo za gorąco, świeciło piękne słońce. Lepiej na plażę niż do biegania takich dystansów ;-) Już teraz zaczynam myśleć z przerażeniem co się będzie działo w czerwcu w Grodzisku na półmaratonie, gdzie rok temu umierałem z gorąca...


Jutro będę biegał na 5 km w Ekonomicznej Piątce. Będzie to pewnie szybsze bieganie z uwagi na płaską asfaltową trasę i krótszy dystans. Postaram się możliwie zbliżyć do granicy 20 minut.

Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM