Triatlon w Bydgoszczy !

Zapisałem się właśnie na start w triatlonie w Bydgoszczy, na 12 lipca 2015 r., na dystansie 1/8 IM (a więc (475 m pływania + 22,5 km jazdy rowerem + 5,275 km biegu).

W zeszłym roku debiutowałem w triatlonie i to od razu na dystansie dwukrotnie dłuższym (1/4 IM). Pamiętam, że udało mi się złamać 4 godziny i byłem zadowolony ze startu, zwłaszcza z etapu kolarskiego, gdzie udało mi się osiągnąć średnią prędkość ok. 34 km/h. Ponieważ z wody wychodziłem chyba jako jeden z ostatnich, na trasie kolarskiej bardzo fajnie mi się wyprzedzało tłumy zawodników ;-)

W zawodach w Bydgoszczy kuszą mnie jednocześnie mistrzostwa Polski prawników ;-) Mam nadzieję, że jeżeli nie będzie zbyt wielu dobrych zawodników-prawników, to może zajmę jakieś wysokie miejsce w tej klasyfikacji?

Na razie pula zapisanych na dystans 1/4 IM została wyczerpana, bo widzę że jest zapisanych i opłaconych już równe 600 osób.

Natomiast na dystansie 1/8 IM zostało jeszcze trochę wolnych miejsc (limit wynosi 400 osób), tak więc kto chciałby się zmierzyć z tym dystansem, to powinien się spieszyć z zapisami.

Najbardziej muszę poprawić się w pływaniu, żeby przemóc chęć płynięcia cały czas żabką ;-) Zwłaszcza że będziemy pływali w rzece o nazwie Brda (wolę nie odmieniać tej nazwy żeby nie popełnić błędu ;-) woda będzie pewnie dosyć zimna i mogę zmarznąć. Jako minimalista nie uznaję żadnych pianek ani innych bajerów poza zegarkiem. Dlatego będę pływał w samych slipkach.

W zawodach ma również wziąć udział Paweł, więc będziemy mogli się znowu pościgać! W ramach biegach na nartach mamy znowu remis - ja wygrałem na 15 km, a Paweł na 51 km. Różnice w obu przypadkach były jednak minimalne. Przypuszczam, że w triatlonie Paweł będzie lepiej pływał, a mi może uda się to nadrobić na rowerze i podczas biegu na 5 km.

Zobacz także

0 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM