Relacja z II. Woli Biegania

Dzisiaj na hipodromie Wola odbyła się druga edycja biegu Wola Biegania. Tym razem na starcie stanęło blisko 300 zawodników spragnionych biegu po pofałdowanej crossowej trasie. Ale wcześniej - o godz. 10 - swoje starty zaczęli najmłodsi biegacze. W najmłodszej kategorii całkiem dobrze poradził sobie mój synek Ignacy, pędził bardzo ładnie, na pierwszej prostej był w okolicach pierwszego - trzeciego miejsca, potem trochę stracił siły, ale ogólnie biegł wspaniale ;-) Szkoda, że dla dzieci organizatorzy nie przewidzieli żadnych medali, na pamiątkę zostaje tylko numer startowy.

Następnie odbył się bieg sztafetowy, a na godz. 12 zaplanowano start dania głównego - biegu na dystansie 5 mil. Dwie pętle poprowadzone po lesie, trawie, dużo zbiegów, podbiegów, zakrętów i leśnych ostępów. Impreza bardzo udana. Pogoda dopisała, deszcz trochę zaczął padać, ale jak już skończył się bieg.

Udało mi się pobiec tempem 4:30 cały dystans, co dało mi 33. miejsce na 281. biegaczy. Dosyć długo trzymałem się czołówki, widziałem najszybszych biegaczy. Potem od drugiego okrążenia było już coraz gorzej i wolniej, ale i tak sumarycznie jestem bardzo zadowolony z biegu.

Na mecie piękny mosiężny medal na stylowym sznurku ze snopowiązałki, butelka wody, udało mi się nawet załapać na darmowego red bulla ;-) Były również kupony na darmowe lody - skorzystałem jeszcze przed biegiem, przy okazji biegów dla dzieci.

Pełne wyniki są tutaj.

Druga edycja tego ciekawego i dobrze zorganizowanego biegu przeszła do historii. W porównaniu z zeszłym rokiem spadła trochę frekwencja - zastanawiam się dlaczego. Niskie wpisowe, ładne medale, ciekawa trasa.

Dobrze rozpoczęty weekend!


Zobacz także

2 komentarzy

  1. http://d.naszemiasto.pl/k/r/fc/ed/5516d59981fbe_gd.jpg?20150328175013

    OdpowiedzUsuń
  2. Niechaj wola biegania Ciebie nie opuszcza:)

    OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM