Spalona - super miejsce do biegówek

Trenowałem dzisiaj na trasach narciarskich Spalonej. Super warunki śniegowe, piękna pogoda i puste trasy. Super! Do wyboru jest kilka różnych pętli, o różnej długości. Jedna z nich ma aż 15 km, więc jest gdzie biegać na nartach. Obok stadionu narciarskiego (baza wypadowa) znajduje się schronisko, gdzie można przenocować i się posilić. Działa również wypożyczalnia nart.

Spalona to niewielka wioska położona w Górach Bystrzyckich na Ziemi Kłodzkiej. Walory tego miejsca są nieocenione i coraz więcej osób je odkrywa. Wysokość nad poziomem morza oraz specyficzny mikroklimat stwarzają idealne warunki dla sportów zimowych, porównywalne z Zieleńcem i Jakuszycami. Najważniejsze atuty to wspaniale przygotowane trasy naciarstwa biegowego o długości ponad 40 kilometrów oraz wyciąg narciarski ze sztucznym dośnieżaniem i oświetleniem.
W pozostałych okresach z pewnością pobliskie tereny docenią rowerzyści oraz turyści chodzący po górach. Gęsta sieć dróg i szlaków nie pozwoli się nudzić, a kolejne ciekawe miejsca czekają na odkrycie. Widoki na górskie lasy i łąki, spacery po nich, a jesienią także obfite grzybobrania to kolejne walory Spalonej.
Atrakcyjność turystyczna miejscowości została dostrzeżona już na początku XX wieku, kiedy to istniejącą na wysokości 811 m n.p.m. gospodę przekształcono w schronisko, obecnie funkcjonujące pod nazwą Jagodna.
Niewielka baza noclegowa Spalonej powoduje, że mamy gwarancję spokoju, ciszy i kameralnego wypoczynku.
Spalona, czeka na Twoje odkrycie…


Do Spalonej wybiorę się jeszcze jutro. Planuję przebiec dwa razy dużą pętlę, co da jakieś 30 km.

Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM