Bieg Gwarków 2015 !


Dzisiaj wystartowałem w Jubileuszowym XXXV Biegu Gwarków w Andrzejówce - Rybnica Leśna pod Wałbrzychem. Z samego rana miałem spory kłopot z dotarciem na miejsce startu - z Polanicy Zdrój do Rybnicy Leśnej i Andrzejówki prowadziły dzisiaj tak zasypane śniegiem drogi, że bardzo ciężko się jechało, w dodatku trochę pobłądziłem. Ale udało się.

Warunki były bardzo ciężkie - momentami śnieżyca i wichura. Ale daliśmy radę. Wystartowałem na najdłuższym dostępnym dystansie - 20 km stylem klasycznym. Biegło mi się w miarę dobrze. Cztery pętle wokół mocnych podbiegów. Udało mi się zająć 17. miejsce open i szóste miejsce w kategorii wiekowej M3! Jest to mój najlepszy rezultat w Biegu Gwarków, a brałem już udział w tej imprezie kilka razy.

Szkoda że trasa było dosyć słabo przygotowana. Nigdzie nie było odciśniętych śladów do klasyka, nie było też za bardzo ubitego porządnie śniegu. Ale nie ma co narzekać, ważne że pogoda pozwoliła na jego organizację. Jeszcze 2 tygodnie temu stało to pod dużym znakiem zapytania.

Wyniki są tutaj.

Udało mi się znaleźć jedno moje zdjęcie na mecie:I jeszcze jedno na starcie biegu:Jest i relacja telewizyjna z tego biegu:
Poranne kłopoty z dojazdem do Andrzejówki skłoniły mnie do przemyślenia zmiany planów. Pierwotnie miałem w następną sobotę 14 lutego wystartować w Jakuszycach na biegu na 16,8 km Enervit 5-10-15. Ale skoro tak długo i ciężko mi się jechało dzisiaj rano pod Wałbrzych, gdzie jest niby tylko 50 km, to jak długo będę jechał aż do Jakuszyc? Google Maps pokazuje jakieś 130 km krętymi drogami górskimi. Chyba z tego zrezygnuję i w zamian odwiedzę ośrodki narciarstwa biegowego w okolicy. A jest gdzie biegać: Jamrozowa Polana koło Dusznik Zdroju jest raptem kilkanaście kilometrów stąd! Druga opcja to Spalona. Pobiegam treningowo w obu tych ośrodkach i będzie równie fajnie!

Warto poczytać o tych ośrodkach:

- Spalona

- Jamrozowa Polana

Po wizycie w tych miejscach opiszę je na blogu.
Zobacz także

0 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM