Plany biegowe na styczeń

Cóż można robić w styczniu, zimowym miesiącu? Czy są jakieś ciekawe imprezy sportowe, w których warto wziąć udział?

OCZYWIŚCIE. Dla chcącego nic trudnego!


Dobre cycki zawsze warto obejrzeć, prawda?  ;-)

Skąd jednak brać informacje o możliwościach startów? Ja korzystam z najstarszego i chyba największego portalu dla biegaczy:

www.maratonypolskie.pl

Czasem zaglądam również tutaj:

www.poznanbiega.pl

Uważam jednak, że kalendarz zawodów na Maratonach Polskich nie ma sobie równych!


Poza zatem startem w Jizerskiej 50 w sobotę i niedzielę (najbliższy weekend 10-11 stycznia) na nartach biegowych biorę pod uwagę starty w następujących zawodach:

- Parkrun Poznań - soboty wypadają 17, 24 oraz 31 stycznia i powinienem pojawić się na Cytadeli. To będą trzy biegi na 5 km. Nie wiem czego mogę po siebie oczekiwać. Jeżeli pogoda będzie sprzyjała, chciałbym schodzić poniżej 21 minut i powoli zbliżać się do granicy 20 minut! 24 stycznia będę miał problem, bo na 11 nad Rusałką dubluje się bieg City Trail, zapewne wybiorę ten drugi.
- 11 stycznia odbędzie się Endu Winter Run na Cytadeli na 6 bądź 12 km (z własnego doświadczenia i biegu Mikołajów na tej samej trasie 3 tygodnie temu wiem, że trasa jest nieco krótsza). Polecam ten bieg, podbiegi i zbiegi są tam zabójcze, nie da się ich porównać z trasą Parkrun. Z uwagi na kolizję terminów z biegówkami, w tej edycji 11 stycznia nie wezmę udziału, ale zapisałem się na dwie pozostałe wydania biegu. Organizator obiecuje ładne medale, zakupiłem również koszulkę. Druga edycja jest zaplanowana na 25 stycznia i tam raczej na pewno się pojawię.- 18 stycznia odbędzie się ciekawa impreza pod hasłem Dycha z Obkładem. W Daszewicach będzie bieganie na 10,4 km. Trasa przełajowa, po lasach. Dobrze by było, żeby do tego czasu spadło duużo śniegu i zmroziło podłoże, tak żeby nie było błota. Na razie się nie zapisuję, zobaczę jak będą wolne miejsca to może na ostatnią chwilę podejmę decyzję. Wiem że biegać zamierza Paweł, więc będzie z kim pogadać ;-) Bieg jest organizowany przez znaną mi już ekipę z Puszczykowa, zawsze było dobrze. Od 2015 roku organizatorzy obiecują ładne odlewane medale, to powinno być OK. Biegałem u nich podczas Nocnej Dychy na Marcelinie, a także w Puszczykowie. Być może uda mi się wziąć udział w kolejnych biegach tej ekipy na Marcelinie 1 lutego oraz później Wildecka 10 pod koniec lutego.
- 24 stycznia będę biegał na City Trail Grand Prix Poznania. Jest to impreza organizowana przez moich znajomych, którym staram się pomagać i zawsze cieszę się z takiej możliwości. Startuję w tych biegach od pierwszej edycji, zawsze jak tylko mogę pojawiam się nad Rusałką. Jest to cykl biegów przełajowych na 5 km, odbywa się w wielu miastach w całej Polsce. Chłopaki robią super robotę!To by było na tyle jeżeli chodzi o moje starty w zawodach w styczniu. Jak widać jest co robić!

A co potem? Na pewno na nudę nie będę narzekać. Na razie zapisałem się na marcową Maniacką Dziesiątkę (zapisy dawno zakończone, limit 3.500 osób od razu wyczerpany), kwietniowy Półmaraton w Poznaniu (na liście startowej jest już ponad 5.600 osób! Limit niedługo się wyczerpie) i potem w maju Szpot bieg na 10 km w Swarzędzu. Zapisałem się również na dystans olimpijski w Triathlonie w Poznaniu.

Zobacz także

2 komentarzy

  1. zima będzie jak będzie dawaj na dychę z obkładem, będzie wyżerka:)
    Paweł

    OdpowiedzUsuń
  2. Oo tak, to jedzenie po biegu to najważniejszy punkt programu! Po wysiłku smakuje najlepiej, cokolwiek by to było ;-)

    OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM