Milion złotych za półmaraton w Poznaniu

8. Poznań Półmaraton odbędzie się 12 kwietnia 2015 r. o godzinie 10.00. Będę w nim biegał, tak samo jak rok temu. Na chwilę obecną (3 miesiące przed biegiem) zapisało się już 6.200 zawodników! Limit wynosi tymczasem 8.500 osób. Przypuszczam, że do czasu biegu cały limit zostanie wyczerpany i nasz poznański półmaraton stanie się w ten sposób jedną z największych imprez biegowych w Polsce. Uważam, że wprowadzanie limitu na poziomie 8.500 osób nie ma większego sensu - organizator spokojnie by sobie poradził równie dobrze z 12.000 biegaczy. Trasa również jest wystarczająco szeroka żeby nie było zatorów.

Opłata startowa wynosi 80 zł. Jak więc łatwo policzyć, 8.500 biegaczy x 80 zł = 680.000 zł.

Uzyskałem bezpośrednio u źródeł bardziej szczegółowe informacje na temat budżetu tej imprezy!

Uzyskałem więc odpowiedź na moje pismo, że opłaty startowe pokrywają 71 % budżetu. Łatwo więc wyliczyć, że cały budżet półmaratonu wynosi ok. milion złotych. Z tego 71 % pokrywają opłaty startowe, a resztę płacą sponsorzy oraz najemcy (pewnie chodzi o stoiska podczas rozdawania pakietów i podczas samego biegu).

Można liczyć dalej - przy 8.500 biegaczach, na każdego przypada ok. 120 zł z budżetu. W tej cenie otrzymujemy medal (koszt zapewne kilka-kilkanaście złotych) oraz koszulka. Do tego dochodzi koszt zabezpieczenia trasy, pomiaru czasu, organizacja stoisk żywieniowych na trasie, koszty administracyjne, wynajem Areny, koszty drukowania numerów startowych, agrafki, nagrody dla zwycięzców, organizacja Pasta Party i zapewne wiele innych kosztów.

Wspomnienia z biegu i atmosfera - bezcenne! Do zobaczenia na starcie.

No to już wiemy więcej o kosztach organizacji dużej imprezy biegowej ;-)

Zobacz także

1 komentarzy

  1. do zobaczenia na starcie, a potem trochę poczekać będziesz na mnie musiał na mecie

    OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM