Ještěd Liberec - niepowtarzalny widok

Wybierz się w podróż do Liberca (1012 m Ještědský), gdzie znajdziesz słynny górski hotel i wieżę telewizyjną. Jest ona położona tuż poniżej górnej części górnej stacji kolejki gondolowej Górnego Hanychova. Wieża jest laureatem międzynarodowych nagród architektonicznych i oferuje wyjątkowy widok na Liberec i okolice.
Ještěd od dawna jest uważany za jeden z najważniejszych punktów orientacyjnych w północnych Czechach i symbol LibercaNa górze znajdziesz unikalny projekt budowlany, który został zbudowany jako hotel z restauracją. Budynek powstał w latach 1966-1973 według projektu architekta Karla HUBÁČEK, który otrzymał nagrodę Perret Międzynarodowej Unii Architektów. Hotel jest zaklasyfikowany do grupy *** o pojemności 2 apartamenty i 12 pokoi dwuosobowych przedłużony z 8 pokoi dwuosobowych z kategorii *. 
Łączna pojemność hotelu wynosi około 50 łóżek i 20 miejsc. Restauracja oferuje nie tylko menu klasyczne. W sezonie letnim z Jested istnieją bogate możliwości wycieczek do pięknych okolicach Gór Izerskich, w spa Libwerda , na zamki Sychrov i Frýdlant
Liberec, z którego można łatwo dojechać tramwajem do stacji końcowej bezpośrednio pod Ještěd, oferuje szeroki zakres działań kulturalnych i sportowych, takich jak. zoo , ogród botaniczny , basen i inne.


W sezonie zimowym goście Jested mogą korzystać ze stoków narciarskich dla początkujących i zaawansowanych. Istnieją Liczne wyciągi narciarskie, kolej gondolowa, a także liczne skocznie narciarskie.

Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM