Pierwszy bieg CITY TRAIL w Poznaniu w Nowym Roku już w sobotę

Styczeń to czas noworocznych postanowień. Jest to więc dobry moment by zacząć biegać – mniej lub bardziej regularnie. Motywacją do tego mogą być starty z cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pierwsze zawody w 2016 roku w Poznaniu odbędą się 9 stycznia. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 6 stycznia.CITY TRAIL to biegi organizowane nad Jeziorem Rusałka. Dystans to 5km. W zawodach nie ma limitu czasu, a to oznacza, że mogą w nich startować nawet zupełnie początkujący biegacze. Rejestracja na zawody trwa na stronie http://citytrail.pl/login. Koszt jednego biegu to 15zł. Po zamknięciu zapisów internetowych, możliwość dopisania się do listy startowej będzie jeszcze w dniu imprezy – wtedy opłata wynosi 20 zł.
Biegi CITY TRAIL odbywają się regularnie – co kilka tygodni, od września do marca. W edycji 2015/2016 zaplanowane się jeszcze 3 imprezy – najbliższa – 9 stycznia, a kolejne: 6 lutego i 5 marca.
Rywalizacja w czołówce wygląda bardzo ciekawie. Wśród mężczyzn dwa zwycięstwa i jedno drugie miejsce ma na koncie Marcin Fehlau. Raz wygrał Paweł Tarasiuk. W rywalizacji o podium liczyć się będzie również Marcin Kęsy – raz drugi i raz trzeci na mecie. Każdy z zawodników ma jeszcze szanse na ukończenie cyklu, do czego wymagany jest udział w minimum czterech biegach.

Wśród kobiet sytuacja jest bardziej klarowna. W trzech dotychczas rozegranych biegach wygrywała Angelika Stefańska, więc do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej brakuje jej tylko jednego startu.
W ramach zawodów organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, rozgrywane na dystansach od 300m do 2km. Zapisy dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa za pojedynczy bieg to symboliczne 2zł, uiszczane w dniu biegu, z których 1zł pokrywa koszty organizacyjne, a druga złotówka jest przeznaczana na cele charytatywne.
W poprzednich biegach trwającej edycji wystartowało kolejno: 1213, 1233 (rekord frekwencji biegu głównego) i 1077 zawodników. Rekord frekwencji biegów dzieci został ustanowiony w październikowych zawodach, w których wzięło udział 470 młodych sportowców. Rekordy trasy należą do Lidii Sousy – 17:29 oraz Mateusza Maika – 14:41. Oba wyniki zostały osiągnięte w poprzednich edycjach – kobiecy w sezonie 2010/2011, męski – 2013/2014.
Start biegu głównego jest zaplanowany na godz. 11:00. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci. Biuro zawodów pracuje w dniu biegu od 8:30 do 10:30. Miasteczko biegowe będzie zorganizowane przy plaży miejskiej nad Jeziorem Rusałka.
Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2015/2016 to cykl organizowany w 11 miastach. Są to: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Biegi dla dzieci i młodzieży wspieraRzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM