Bieg Niepodległości - na stulecie odzyskania niepodległości - Polska 2018 - Bieg StuleciaW tym artykule można poczytać o ciekawym pomyśle na huczne uczczenie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę - w 2018 roku!

Organizatorzy planują zorganizować 100 biegów w 100 różnych polskich miastach z liczbą uczestników minimum 100.000. Plan jest więc niezwykle ambitny, bo w każdym biegu musi wziąć udział przeciętnie tysiąc uczestników! W okolicach Poznania miesiąc temu biegaliśmy w Luboniu oraz w Obornikach i tam ta średnia została spokojnie osiągnięta.

Ja już dokonałem rejestracji, koszt na dzisiaj to 15 zł.

www.biegstulecia.pl


Wyjątkowość tego przedsięwzięcia, to:
  • wszystkie biegi odbędą się 11 listopada 2018 roku na dystansie 11 km ze startem o godz. 11:11;
  • wszystkie osoby pobiegną w jednakowych koszulkach;
  • wszystkie, niezależnie od miasta w którym pokonywać będą 11 km, otrzymają na mecie jednakowe medale i dyplomy, a zwycięzcy - jednakowe nagrody.
Takie przedsięwzięcie wymaga ogromnej pracy i zdyscyplinowania wszystkich podmiotów zaangażowanych w godne uczczenie 100-lecia niepodległości, a zwłaszcza tych osób, którzy mają chęć udziału w zawodach 11 listopada 2018 roku. Rejestracja rozpoczęła się 23 listopada 2015 roku, ale bez wskazania miejsca startu. Można jedynie określić swą preferencję co do miasta, natomiast ostateczną decyzję należy podjąć w roku 2018, rejestrując się wówczas poprzez stronę wybranego biegu.

Co mają dać wcześniejsze zgłoszenia? Z pewnością będzie to czynnik mobilizujący i zachęcający do treningów, do aktywności fizycznej, zwłaszcza dla tych osób, które jeszcze nie poznały smaku biegania. Zarejestrowana osoba otrzyma okolicznościowy paszport 100-lecia niepodległości, w którym będzie mogła odnotowywać wszystkie starty w zawodach w latach 2015-2018 od Bałtyku do Tatr. W takiej samej formule funkcjonuje od maja 2015 roku zagraniczna część projektu pn. Polskie Himalaje 2018 (patrz: www.polskiehimalaje.pl )

Rejestrujące się osoby będą miały możliwość otrzymywania różnych gadżetów związanych ze 100-leciem niepodległości. Będzie również okazja do prowadzenia edukacji, aby wzbogacić wiedzę – zwłaszcza ludzi młodych – o drodze prowadzącej do odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeśli są na to Państwo zdecydowali, to zapraszamy do wspólnego działania, zwłaszcza miejscowości, które podejmą się organizacji biegu w dniu 11 listopada 2018 roku ze startem o godz. 11:11 na trasie długości 11 km.

Jeśli chodzi o zgłoszenia miast i wiosek to należy je kierować pod adres: biuro@biegstulecia.plzaś prezentacja będzie w zakładce MIASTA ORGANIZATORZY, którą oddajemy we władanie samorządom lokalnym. Wykorzystajcie swą szansę i zaprezentujcie to, co ma do zaoferowania Wasza „ziemia”. Na oficjalnej stronie internetowej tego projektu można będzie promować Wasze miasto, Wasz region, zachęcając do jego odwiedzenia nie tylko przy okazji startu w zawodach.

Okres jaki nas dzieli do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zamierzamy wykorzystać również do upowszechniania biegania pod hasłem Wandy Rutkiewicz „Każdy człowiek ma w życiu do zdobycia swój Mount Everest”.

Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM