Szykuje się największy bieg CITY TRAIL w historii, czyli czas na Poznań!

Wpis za organizatorami największego cyklu biegów w Polsce!

http://citytrail.pl/aktualnosc/miasta/miasto/poznan/id/1122/szykuje_sie_najwiekszy_bieg_city_trail_w_historii_czyli_czas_na_poznan_#.ViaQ8PnhCM_

Szykuje się największy bieg CITY TRAIL w historii, czyli czas na Poznań!
Wiele wskazuje na to, że sobota - 24 października będzie dniem, kiedy nad poznańską Rusałką poprawimy dotychczasowy rekord frekwencji całego naszego ogólnopolskiego cyklu. Dziś wynosi 1064 osoby – tylu zawodników ukończyło październikowe zawody poprzedniej edycji. Na liście startowej sobotniego biegu jest już ponad 1350 opłaconych biegaczy, a zapisy nada trwają.
Zapisy
Podobnie jak w poprzednich edycjach macie możliwość zapisania się na każdy bieg oddzielnie, a także na cały cykl z góry. Karnet można wykupić najpóźniej 3 dni przed drugim biegiem i kosztuje 60 zł. Pojedynczy bieg to koszt 15 zł – w przypadku płatności przez internet lub 20 zł – jeśli płacicie w dniu zawodów.
W przypadku biegów CITY TRAIL Junior CITY TRAIL rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun, wybierając na swoim koncie opcję "DODAJ DZIECKO", a następnie wybierając poszczególne biegi. Do biegów będzie można zapisywać się także w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa będzie nadal symboliczna i w tym sezonie będzie wynosić 2 zł, uiszczane w dniu zawodów, z których 1 zł będzie pokrywał koszty organizacyjne, a druga złotówka będzie przeznaczana na cele charytatywne. W każdej kolejce zawodów będziemy mieć inny cel :) Aktualnie zbieramy dla 3-letniej Tosi z Nakła (historia dziewczynki i więcej o zbiórce -->kliknij). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie przekazana dla dzieci :)
Nowością są karnety dla dzieci – można zapisać dziecko na cały cykl z góry – wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą elektronicznego systemu DotPay. W przypadku opłat za karnet, również połowa – 5 zł będzie kierowana do dzieciaków. Ze względu na ograniczenia systemu płatności elektronicznych kwota wpłacona za karnet nie może być inna niż 10 zł, więc jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieciaki wyższą sumą, będzie mógł to zrobić w biurze zawodów.
Więcej o cyklu CITY TRAIL Junior przeczytacie TUTAJ.
Elektroniczne zapisy do sobotniego biegu w Poznaniu zamykamy w środę, 21 października o godz. 23:59. Po tym terminie możecie dopisać się do biegu w dniu zawodów.
Trasa
Edycja 2015/2016 będzie już siódmą w Poznaniu. Pierwsze trzy odbywały się pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych, kolejne dwie – Grand Prix zBiegiemNatury, a od sezony 2014/2015 – Grand Prix CITY TRAIL. Zawody odbywają się od początku nad Jeziorem Rusałka. MAPA trasy dostępna jest TUTAJStart biegu będzie falowy - podzielimy Was na cztery grupy - startujące na wynik poniżej 22, 25, 28 minut i powyżej 28 minut. Każda będzie startować w dwuminutowych odstępach czasowych. Ogromna prośba do Was - o ustawienie się w odpowiedniej strefie.
Plan minutowy
W związku z dodatkowymi aktywnościami zmodyfikowaliśmy plan imprezy, m.in. przesunęliśmy godzinę startu biegu głównego na 11:30. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan na sobotni bieg w Poznaniu (dotyczy tylko pierwszych zawodów!):
08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
10:00 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:30 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;
10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;
11:05 – wspólna rozgrzewka;
11:30 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:45 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
12:15 – ostatni zawodnik na mecie biegu.
Biuro zawodów
Biuro zawodów będzie funkcjonować przez dwa dni:
PIĄTEKSklepBiegacza.pl Polonez (al. Niepodległości 36), godz. 12:00-18:30 - odbiór tylko opłaconych pakietów startowych do biegu głównego oraz dla dzieci zarejestrowanych przez internet.
Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ.
SOBOTA: okolice mety biegu, godz. 8:30-10:30 (odbiór opłaconych numerów startowych do biegu głównego oraz dzieci zarejestrowanych przez internet, a także zapisy).
W biurze zawodów każdy dostanie od nas niespodzianki, m.in. vouchery do Term Maltańskich.

Rozgrzewka
Do biegu przygotuje Was instruktor klubu Red Fitness, który przekazał również nagrody na sobotni konkurs – odbędzie się on wieczorem na wydarzeniu poświęconym pierwszym zawodom w Poznaniu.
Po zawodach będziecie mogli posilić się w bufecie, gdzie będą czekać woda, izotonik, herbata, słodki poczęstunek oraz przekąska w postaci wafli kukurydzianych. Nowością będąmasaże na mecie.
Terminy kolejnych biegów w Poznaniu to: 14 listopada, 12 grudnia, 9 stycznia, 6 lutego i 5 marca.
Przypomnijmy, że rywalizację w sezonie 2014/2015 wygrali Sebastian Nowicki i Agnieszka Janasiak.

Zobacz także

0 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM