Triathlon Czerwonak


22 sierpnia wystartuję w Triatlonie Czerwonak. Jest to druga edycja tych zawodów. Tak oto wyglądało to rok temu:Fajna i ciekawa jest formuła startu - na dochodzenie, każdy walczy sam ze sobą, każdy zawodnik jest już na starcie rozdzielony co 10 sekund. Wiadomo że szybsi będą po kolei wyprzedzać kolejnych, a wolniejsi będą wyprzedzani. Ciekawe też jak zostaną dobrane pary, fajnie by było ścigać się już w wodzie z konkretnym przeciwnikiem ;-) Jak dla mnie trochę za krótki jest etap pływacki. Te 750 metrów pokonam w kilka minut, trochę zawracanie gitary z tak krókim pływaniem, zakładaniem i zdejmowaniem pianki, mogliby zrobić wyścig w pływaniu tam i z powrotem albo dwa kółka, tak żeby wyszło ten powiedzmy 1.500 metrów. Ale nic to. Ciekawa jest trasa roweru, leśne ścieżki. No a na koniec ciężka trasa biegowa, wokół Dziewiczej Góry. Będzie co robić!


Triathlon Czerwonak w ubiegłym sezonie przyciągnął na start ponad 90 zawodników. W tym sezonie limit to tylko 150 startujących. Zawody w Czerwonaku odbywają się w wyjątkowej w triathlonie konwencji startu na dochodzenie – zawodnicy startują parami co 10 sekund. Koncepcja takiej formuły nawiązuje do dobrze znanej w Wielkopolsce imprezy biegowej jaką jest Cross Dziewicza Góra. Obie imprezy łączy miejsce startu i mety, a także główny punkt trasy biegowej jakim jest wieża obserwacyjna na szczycie “Dziewiczej”. Zawody odbędą się w sobotę 22.08.2015, a zapisy wciąż trwają.

Zawodnicy, którzy zgłoszą chęć udziału w II Triathlon Czerwona, do pokonania będą mieli około 750 metrów pływania, którego trasa została wyznaczona po linii prostej – wszystkie boje pływackie postawione przez organizatorów są bojami kierunkowymi i mają tylko charakter pomocy dla zawodników. Dzięki formule startu dwóch zawodników w odstępie 10 sekund od poprzedników, jest to świetna impreza dla debiutantów – z pewnością nie uświadczą klasycznej, startowej “pralki”.

Etap rowerowy Triathlon Czerwonak to dwie pętle o długości 13 kilometrów poprowadzone po terenie Puszczy Zielonki. Etap biegowy poprowadzi triathlonistów lekko zmodyfikowaną trasą Cross Dziewicza Góra w rejon wieży obserwacyjnej. Długość trasy biegowej wynosi trochę ponad 11 kilometrów i co dla wielu będzie ważne, jest to trasa z punktu do punktu.

Aktualnie na liście startowej jest już 85 zawodników, a limit uczestników został wyznaczony na poziomie 150 osób. Wpisowe wynosi 100 zł dla osób zameldowanych w Gminie Czerwonak i 120 dla pozostałych zawodników.

Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM