Emaile wysyłane przez organizatorów Półmaratonu Poznańskiego

Dzisiaj każdy z zapisanych uczestników biegu Półmaraton Poznań otrzymał wiadomość email od organizatorów. Niby nic w tym dziwnego, wiadomość organizacyjna - żeby wydrukować kartę startową, dzięki której będzie można potem w Arenie odebrać pakiet startowy. Problem w tym, że jak popatrzyłem na tego emaila, od razu zauważyłem, że w polu Do Wiadomości nadawca wkleił... prawie 9 tysięcy adresów email wszystkich uczestników tego biegu! Wszystkie widoczne jak na dłoni i gotowe do skopiowania...

Można na ten temat poczytać tutaj.

Mi to osobiście nie przeszkadza, bo mój email i tak jest firmowy i powszechnie dostępny. Problem w tym, że te prawie 9 tys. adresów email to płachta na byka na różnych spamerów i firm które zajmują się irytującą i męczącą praktyką wysyłania spamu, niezamówionej informacji handlowej i zwykłej reklamy.

Sam otrzymuję dziennie czasem po kilkadziesiąt emaili z różnymi bzdurami takimi jak reklamy banków, zachęty do kupienia viagry, a nawet propozycje z egzotycznych krajów na szybkie wzbogacenie się poprzez przechowanie czyjegoś spadku. Wszystkie te maile wędrują od razu tam gdzie ich miejsce, a więc do kosza. Problem w tym, że zajmuje to masę czasu, żeby nie wykasować przez przypadek jakiegoś prawdziwego emaila.

I przez takie działania jak ktoś z półmaratonu poznańskiego, takiego spamu może przychodzić jeszcze więcej! Nie wspomnę, że jest to ewidentne naruszenie naszej prywatności i ustawy o ochronie danych osobowych.

Pamiętam, że w zeszłym roku w listopadzie taką samą wtopę zaliczyli organizatorzy półmaratonu w Kościanie. Zwróciłem im na to uwagę. W odpowiedzi urzędnik, który wysyłał tego emaila (z informacjami organizacyjnymi, mapką biegu itp.) przeprosił i poprosił, żeby... nie wyciągać wobec niego konsekwencji ;-)

Niestety jak widać, nawet emaila trzeba umieć wysłać! Do organizatorów biegów mam wskazówkę na przyszłość - nie używajcie jakichś darmowych programów pocztowych, tylko zainwestujcie w profesjonalny program pocztowy obsługujący wysyłkę takiej masowej korespondencji. Wtedy zmniejszycie ryzyko takiej wpadki jak pomylenie pól DW z UDW...
Sam email został wysłany z adresu info@halfmarathon.poznan.pl i wyglądał następująco:

Dzień Dobry,
Informujemy, że mogą Państwo pobierać swoje karty startowe.
Proces pobierania jest bardzo prosty i nie zajmuje dużo czasu. Poniżej opisujemy jak to zrobić:

    Podczas rejestracji każdy uczestnik otrzymał dostęp do swojego konta w panelu zawodnika: http://halfmarathon.poznan.pl/panel. Zaloguj się na swoim koncie.
    Na stronie głównej zobaczysz bardzo krótkie podsumowanie swojego konta, m.in. numer zgłoszenia i numer startowy. Na dole w kolorze niebieskim umieszczone są dwa linki. Kliknij w link do karty startowej.
    Karta startowa zapisana jest w formacie pdf. Zapisz ją na swoim komputerze a następnie otwórz i wydrukuj.
    W karcie startowej znajdziesz swoje dane osobowe, informacje o wydawaniu numerów startowych oraz oświadczenie, które stanowi zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz potwierdzenie, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, abyś brał udziału w półmaratonie. Pod oświadczeniem po lewej stronie napisz DRUKOWANYMI LITERAMI swoje imię i nazwisko, a po prawej stronie napisz datę i podpisz się.

Z podpisaną kartą startową przyjdź do Hali Arena w dniach 10-11 kwietnia w godzinach od 10.00-20.00 po odbiór pakietu startowego. Jeżeli nie możesz osobiście odebrać pakietu startowego, wystarczy że przekażesz podpisaną przez siebie kartę startową osobie, która odbierze pakiet za Ciebie.
Pozdrawiamy
Organizatorzy 8.Poznań Półmaraton.

Zobacz także

1 komentarzy

  1. jak to śpiewa wielka Maryla: Niech żyje spam:) ( po przerobieniu)

    OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM