Cross Duathlon

Postanowiłem wziąć udział w wyścigu Cross Duathlon na poznańskim Marcelinie - zaplanowano na 21 marca 2015 r., start o godzinie 12:00. Jak można przeczytać w regulaminie, najpierw biegnie się dwie pętle w sumie ok. 4 km, potem trzy pętle rowerem w sumie ok. 18 km, i potem na koniec jedna pętla biegu w sumie ok. 2 km.Wychodzi więc łącznie jakieś 6 km biegania po lesie oraz 18 km rowerem.
Wpisowe wynosi 50 zł. Limit wynosi zaledwie 100 zawodników i lista szybko się zapełnia, więc znowu trzeba się spieszyć z zapisami. Jak na 100 osób to będzie dosyć kameralna impreza. Z większa liczbą rowerów pewnie organizatorzy mieliby problem żeby to wszystko pomieścić.

Pakiet startowy obejmuje w zasadzie chyba tylko pomiar czasu oraz medale na mecie. Ale czegóż chcieć więcej ;-) Liczy się jak zawsze wysiłek i dobra zabawa.

6 km biegu powinienem przebiec w jakieś 27-28 minut. 18 km rowerem nie wiem ile mi zajmie, dużo będzie zależało od trasy i nawierzchni. Klasą i marką roweru też pewnie nie podbiję tych tras ;-) Nie będę przecież brał nowej szosówki którą kupiłem na starty w triatlonie po asfalcie do lasu, gdzie pewnie będzie grząsko, mokro i z licznymi zakrętami. Będę musiał się wykazać na starym rowerze górskim z bagażnikiem i błotnikami ;-) Mam nadzieję, że troszkę czasu zaoszczędzę na braku zmiany obuwia, po prostu będę biec i jechał rowerem w tych samych trampkach, tak samo jak zrobiłem na triatlonie w zeszłym roku. Zawodowcy i inni ścigacze pewnie będą zmieniali dwukrotnie buty z biegowych na rowerowe i odwrotnie, a ja myk myk od razu na rowerek a potem od razu do biegu ;-)Zobacz także

1 komentarzy

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM