Bieg Piastów zbliża się wielkimi krokami

Już w ten weekend największy bieg narciarski w tej części Europy. Kilka tysięcy osób będzie ścigało się na różnych dystansach klasykiem i łyżwą. Jak co roku, tak i w tej edycji zawodów nie może mnie tam zabraknąć! Startuję tylko klasykiem, rozkład jest następujący:

- piątek 27 lutego 15 km
- sobota 28 lutego 50 km
- niedziela 1 marca 25 km

Zastanawiam się cały czas co zrobić ze smarowaniem, czy męczyć się ze smarami, obkleić narty klistrem, czy też wygodniej pojeździć na łusce ;-) Chyba ta druga opcja będzie wygodniejsza.

Na 15 km wystartuję z pierwszego sektora i powalczę o pierwszą setkę. Nie będzie się trzeba z nikim przepychać i tracić siły na wyprzedzanie.

Na 25 km wystartuję z drugiego sektora, mam nadzieję zakręcić się gdzieś koło setnego-dwusetnego miejsca. Jak w każdym z tych biegów weźmie udział po kilka tysięcy biegaczy, to myślę że będą dobre rezultaty.

Natomiast na 50 km (trasa ma mieć aż 51 km w tym roku) chciałbym zejść poniżej 4 godzin. Miejsce mniej ważne, przypuszczam że da to miejsce około 400-500. Dużo zależy od śniegu i tłoku na trasie. W Libercu przez pierwszą połowę dystansu musiałem człapać w tłumie i nie dało się wyprzedzać. Teraz startuję z piątego sektora, więc też na trasie na początku będzie bardzo ciasno, no ale nic nie poradzę.

Będzie się działo!


Zobacz także

4 komentarzy

 1. Będzie się działo :), oj będzie.
  Robert_II

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli dobrze pamiętam, to wspominałeś o "ekonomicznej piątce".
  13 lutego ruszyły zapisy. Miejsc 800 - już jest 213 zapisanych,
  http://ue.poznan.pl/pl/aktualnosci,c16/aktualnosci,c15/ruszyly-zapisy-na-volkswagen-ekonomiczna-piatka,a27875.html
  Robert_II

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie niedawno zauważyłem, że będzie z tym problem, bo 26 kwietnia są jednocześnie dwa biegi: Ekonomiczna Piątka nad Maltą i Bieg Kosynierów we Wrześni... Że też musieli wybrać sobie ten sam dzień! Rok temu biegłem w obu biegach. Teraz już wcześniej zapisałem się i opłaciłem start we Wrześni, więc Ekonomiczna Piątka niestety odbędzie się beze mnie.

   Usuń
 3. powodzenia trzymamy mocno kciuki razem chociaż osobno:)

  OdpowiedzUsuń

Nieprzychylne, niemiłe i niekulturalne komentarze będą usuwane.

Komentarze

ARCHIWUM